Żyj JEZUSEM - EWANGELIĄ
ćWIARA - męska Modlitwa
Kościół
Wzgórze Brunona
Parafie św. Brunona i św. Kazimierza
Uroczystości milenijne 2010

15-XI-2015 r. – XXXIII Niedziela zwykła

 1. Trwamy w listopadowej modlitwie za naszych zmarłych, nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane codziennie o godz. 17:30.

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

 1. W przyszłą niedzielę 22 listopada będzie miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnego roku modlitwy Nieustannej Nowenny do Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich członków Dzieła Nieust. Nowenny Uczniów Jezusa oraz sympatyków tego Dzieła do parafii św. Kazimierza.
  O godz. 11:15 rozpoczęcie koronką do Ducha Św., 11:30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa ełckiego, po Mszy św. wspólna agapa.

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Ogłoszenia 27 Niedziela w ciągu roku 04 października 2015 r.

 1. Przypominamy, że w miesiącu październiku nabożeństwa różańca jest odprawiane codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na środy o godz 16.30.
 2. Dzisiaj o godzinie 16.00w parafii św. Kazimierza odbędzie się galowy koncert muzyki cerkiewnej.
 3. Jak zwykle w pierwsze środy miesiąca odbędzie się spotkanie przyjaciół radia Maryja o godzinie 16.00
 4. W środę o godz 15.00 w par. św Kazimierza będzie miało miejsce spotkanie i wykład z ziołolecznictwa zakonu Bonifratrów.
 5. W czwartek w par. św. Maksymiliana będzie miło miejsce Jerycho różańcowe  nasza parafia jest zaproszona na godz 10.30 do 13.30
 6. W przyszłą niedziele 11 października o godz 16.00 spotkanie rady parafialnej.
 7. Zapraszamy chłopaków do ministrantury – informacje w zakrystii oraz dzieci do scholii parafialnej próby w niedziele o godz 11.15.

27 września 2015 r. – 26 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu, w czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17:30.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 1. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę 28 września 2015 r. czyli jutro o godz. 15:00. W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, zgromadzimy się na ulicach miast i będziemy wołać
  o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Wyruszając do pracy, szkoły, po zakupy czy na spacer, weźmy ze sobą różańce. Zatrzymajmy się na chwilę na skrzyżowaniach ulic i odmówmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa może odbywać się wszędzie tam gdzie zgromadzi się grupa modlących się, wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy przy Placu Grunwaldzkim – zbiórka pod kinem Fala. Młodzież zapraszamy do modlitwy przy Pasażu.

 1. W dalszym ciągu przyjmujemy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz wszyscy starsi, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli jeszcze tego sakramentu mogą zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii lub do kancelarii parafialnej
  w godzinach urzędowania. Zapisy przyjmujemy do 25 października.

 1. Dziś o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w salkach przy kościele. Zapraszamy także chłopców chętnych do tego by zasilić grono ministrantów aby zgłaszali się do zakrystii.

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu z grupą modlitewną św. O. Pio.

 1. We wtorek na godz. 20:00 zapraszamy mężczyzn na wspólną Eucharystię.

 1. Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w int. Światowych Dni Młodzieży w czwartek
  1 października na godz. 17:30. Po nabożeństwie wspólna Eucharystia i po niej spotkanie organizacyjne.

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

20 września 2015 r. – 25 niedziela zwykła

 1. Z inicjatywy zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia przy kościele
  OO. Jezuitów w Łodzi po raz ósmy zgromadzimy się na skrzyżowaniach ulic 28 września 2015 r. o godz. 15:00. W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, będziemy wołać o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. W minionym 2014 r. zgromadziliśmy się w ponad 300 miastach w Polsce i kilkudziesięciu na całym świecie. Mieszkańcy naszego miasta w ubiegłym roku modlili się po raz pierwszy. Z roku na rok przybywa nas. Nie wiemy ile czasu trzeba by  koronka ogarnęła cały świat, ale wiemy, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych. Umówmy się z naszymi bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi, członkami wspólnot modlitewnych, z wszystkimi czcicielami Bożego Miłosierdzia, na skrzyżowaniach ulic naszej parafii, naszego miasta. Wyruszając do pracy, szkoły, po zakupy czy na spacer, weźmy ze sobą różańce. Zatrzymajmy się na chwilę na skrzyżowaniach ulic
  i odmówmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O miejscach w których będzie prowadzona modlitwa poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 1. Od dziś przyjmujemy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz wszyscy starsi, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli jeszcze tego sakramentu mogą zgłaszać się po Mszy św. do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy przyjmujemy do 25 października bieżącego roku.

 1. W naszej parafii powstaje schola dziecięca, która będzie śpiewać podczas Mszy św. z udziałem dzieci. W przyszłą niedzielę na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w salkach przy kościele.

 1. We wtorek na godz. 20:00 zapraszamy mężczyzn do wspólnej męskiej modlitwy – 15 minut dla Boga.

 1. Dzisiaj zbieramy ofiary na Klasztor sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Kto ma ochotę wesprzeć siostry, które modlą się za nas wszystkich każdego dnia, może złożyć ofiarę do puszki wystawionej w tyle kościoła.

Ogłoszenia XXIV Niedziela w ciągu roku 13.09.2015 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej w znaku Fatimskiej Figury na różaniec i nabożeństwo fatimskie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 – odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Jutro w poniedziałek odbędzie się spotkanie grupy modlitewne św. Ojca Pio po Mszy świętej o godz.18.00
 4. Także jutro 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Członkowie Żywych Różańców, a także Straży Honorowej NSPJ zapraszają do udziału w Drodze Krzyżowej na Wzgórze Świętego Brunona. Zbiórka przed kinem Fala o godz. 13.30
 5. We wtorek o godz20.00 – spotkanie modlitewne mężczyzn.
 6. Przypominamy , że Msza św z udziałem dzieci jest odprawiana o godz 12.00, a z udziałem młodzieży o 9.30.
 7. Zapraszamy chłopaków do grona ministrantów i lektorów. Szczegółowe informacje u opiekuna LSO – ks. Adama.
 8. W czwartek po Mszy o godz 18.00 św. spotkanie formacyjne młodzieży. Zapraszamy młodzież, która chce we wspólnocie ludzi wierzących rozwijać swoją wiarę i odkrywać swoja tożsamość w perspektywie Bożego planu. Szczegółowe informacje u ks . Adama.
 9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Ogłoszenia XXIII 06.09.2015 r.

1. Rozpoczął sie nowy rok szkolny wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzym przyjaznego zgłębiania wiedzy. Niech dobry Bóg obdarza potrzebnymi łaskami i cierpliwością.

2. W Niedzielę po Mszy św. o godz 12.00 zapraszamy  rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym poraz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i komuni świętej.

3. We wtorek zapraszamy męższczyzn na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne 15 minut dla Boga "ćWIARA".

4 . W czwartek zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po Mszy św. na spotkanie. Zapraszamy młodzież, która chce rozwijać swoją wiarę we wspólnocie ludzi młodzych. w sposób szczególny zapraszamy tych, którzy mają problem ze swoją wiarą, aby razem we wspólnocie wzmacniać się.  

14 czerwca 2015 r. – XI niedziela zwykła

 1. Dziś w Warszawie odbywa się IV Krajowy Kongres Misyjny. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, ponieważ cały kościół jest misyjny i na każdym z nas spoczywa obowiązek troski o misje. Zapraszamy dziś wszystkich mieszkańców Giżycka do wspólnej modlitwy w tej intencji.
  O godz. 15:00 zgromadzimy się w kościele św. Kazimierza gdzie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie wyruszymy
  w misyjnym orszaku do kościoła Ducha Pocieszyciela odmawiając po drodze różaniec misyjny.

 1. Odczytać komunikat Biskupa o powołaniu MDDE

 1. 17 i 18 czerwca 2015 r. w Giżycku będziemy przeżywać peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które przekazał młodzieży św. Jan Paweł II z poleceniem: „Ponieście go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie". Zapraszamy wszystkich mieszkańców Giżycka, zwłaszcza młodzież do udziału w tych uroczystościach.

17 czerwca, środa

16:00 przywitanie Symboli przy kościele św. Kazimierza

17:00 Msza św. na placu J. Piłsudskiego

18:30 Droga Krzyżowa ulicami miasta.

21:00 Droga krzyżowa dla mężczyzn w kościele św. Brunona.

18 czerwca, czwartek

6:30 Msza św. przy Krzyżu i Ikonie w kościele św. Brunona.

8:30 – 10:00 Koncert ewangelizacyjny dla młodzieży w sali GCK

10:15 – wizyta w Giżyckim szpitalu

11:30 – wizyta w Domu Pomocy Społecznej

12:30 przekazanie Krzyża i Ikony do Węgorzewa

 1. 27 czerwca (czyli w najbliższą sobotę) na zakończenie Peregrynacji
  w naszej diecezji, Biskup Ełcki zaprasza młodzież na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież chętną do tego wyjazdu proszę zgłaszać się do zakrystii lub swoich katechetów.

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć następujące osoby:

 • Konrad Szymański kawaler z Magnuszewa

i Magdalena Janczurewicz panna z parafii tutejszej

 • Maciej Aleksiun – kawaler i Martyna Kupis – panna

oboje z parafii tutejszej

Kto by znał przeszkody między tymi osobami w sumieniu jest zobowiązany o tym powiadomić w kancelarii parafialnej.

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA 7 czewrca 2015 roku

1.W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i po

    wieczornej mszy świętej tradycyjne poświęcenie wianków.

2.W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca

    Pana Jezusa – z racji tej Uroczystości post ludzi wierzących nie

    obowiązuje.

3.W najbliższą  sobotę i niedzielę odbędzie sie ogólnopolski Kongres

   Misyjny. Z tej okazji 14 czerwca – w niedzielę o godzinie 15,

   zostanie w Giżycku odprawione nabożeństwo misyjne – różaniec

   dla wszystkich wiernych miasta. Nabożeństwo misyjne rozpocznie

   się  w kościele św. Kazimierza o godzinie 15,00 Koronką do Bożego

   Miłosierdzia, następnie rozpocznie się procesja misyjna przez

   miasto do kościoła  Ducha Pocieszyciela. Serdecznie zapraszamy do

   udziału.

4.17 czerwca w Giżycku będziemy przyjmować Krzyż Papieski, który

    Jan Paweł II ofiarował młodzieży – okazji Dnia Światowych Dni

    Młodzieży. Program związany z przyjęciem krzyża w Giżycku,

    przez organizatorów zostanie podany.

5.Bardzo prosimy – aby dzieci nie zapalały zniczy – przy świeczniku

   wotywnym, który znajduje się w kościele przed bocznym ołtarzem

   Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzieci  zapalanie tych zniczy

   traktują jak zabawę na piaskownicy.

6.Dziękujemy członkom naszej rady parafialnej za ustawienie ołtarza

    na Boże Ciało. Także dziękujemy rodzinie Rafałków i Rubackich

    ze Spytkowa za kwiaty do ołtarza oraz państwu Niewiadomskich za

    dekorację ołtarza. Dziękujemy paniom z Żywych Różańców za

    przygotowanie chorągwi do procesji oraz za prace w kościele .Członkom

   chóru „Święta Cecylia” gratulujemy pięknego śpiewu liturgicznego w czasie

   procesji

7.Koło Przyjaciół Radia Maryja w tyle kościoła zbiera podpisy

   przeciw ustawie zabijania dzieci nienarodzonych. W obronie życia ,  

  a  nie śmierci zachęcamy parafian do złożenia podpisu.

8. w poniedziałek po Mszy św wieczornej adoracja IHS prowadzona przez grupę Modlitewną św. Ojca Pio

9. We wtorek zapraszamy wszystkich mężczyzna na modlitwę 15 minut dla Boga „ćWIARA”

W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć: Gabriel Szymański  kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Skrobińska – panna ze Szczytna. Kamil Nowakowski – kawaler z par.tutejszej i Sandra Jakowicz panna z par.św. Anny w Giżycku. Konrad Szymański – kaw.z parafii w Magnuszewie i  Magdalena Janczurewicz – panna z par.tutejszej. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami – w sumieniu zobowiązany jest o tym powiadomić.

 

        NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIETEGO (24 maja 2015)

1.Jutro  drugi dzień Zielonych Świat – przypada Uroczystość Matki  

   Bożej – Matki Kościoła. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha

   Świętego kończy się okres liturgiczny wielkanocny, a także czas

   spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

2.Tych wszystkich ,którzy zapisali się na pielgrzymkę na

    wileńszczynę, informujemy, że wyjazd 27 maja  to jest w najbliższą

    środę o godzinie 5 rano sprzed kościoła świętego

    Kazimierza. Bardzo prosimy aby być kilka minut wcześniej i nie

    zapomnieć zabrać ze sobą dowodu osobistego lub paszportu.  

    Powrót  - 28 maja to jest w czwartek – w późnych godzinach

    Wieczornych.

3.Jest zbierana makulatura – jako pomoc dla misji, konkretnie na

   budowę studni w Sudanie. Makulaturę można składać do soboty

   włącznie  do godziny 9,00  obok głównego wejścia do kościoła

   świętego Kazimierza.

4.W przyszłą niedzielę  31 maja w Świętej Lipce odbędą się

   uroczystości  odpustowe. 30 maja to jest w najbliższą sobotę do

   Świętej Lipki wyjdzie pielgrzymka piesza. Pielgrzymi na nocleg

   zatrzymają się w Karolewie, a z powrotem ze Świętej Lipki powrócą

   autokarem. Organizatorem pielgrzymki jest ksiądz Adam – odnoście

   konkretnych informacji najlepiej kontaktować się z nim. Zapisy

   przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Jesteśmy też na facebooku: Piesza pielgrzymka do Św Lipki   

5.Dziękujemy paniom z Żywych Różańców za pomoc w dokładnym

   sprzątaniu kościoła.

6.W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 4 czerwca –

   tradycyjnie ołtarz na trasie procesji – na murze przed kościołem

   przygotują członkowie Rady Parafialnej.

7. Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, czyli spotkania młodych z Papieżem Franciszkiem, które będą miały miejsce w lipcu 2016 r.

w Krakowie. Jednym z elementów przygotowań jest peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony NMP, które przekazał młodzieży św. Jan Paweł II. Krzyż peregrynuje obecnie po Polsce, w Giżycku będziemy przeżywać spotkanie z Krzyżem ŚDM 17 i 18 czerwca 2015 r.

Już dziś zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych wydarzeniach
i prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży.

W najbliższy czwartek 28 maja zapraszamy Wolontariuszy ŚDM na Mszę św. o godz. 18:00 w kościele św. Brunona w Giżycku, a po Mszy św. spotkanie w salce przy kościele.

Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję.

8. Jutro spotkanie formacyjne Grupy modlitewnej św. Ojca Pio po Mszy św. o godz 18.00

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCY  NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 26 kwietnia 2015 r

1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i

   zakonne

2.W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Od piątku rozpoczynają

   się także nabożeństwa majowe, które będą odprawiane o godzinie 17,30.

3.Ze względu ,że w tym roku Uroczystość 3 Maja  Matki Bożej Królowej Poslki

   przypada w niedzielę, dlatego Episkopat przeniósł to święto na 2 maja – na

   sobotę. W sobotę msze święte o godzinie:6,30;7,00 msza wynagradzająca

   Niepokalanemu Sercu Maryji za grzechy nasze i całego świata ; o godzinie

   10,00 msza święta w intencji ojczyzny z racji kolejnej rocznicy uchwalenia   

   Konstytucji 3  Maja, oraz msza święta wieczorna o godzinie 18,00.W

   najbliższy piątek z racji wigilii święta Królowej Polski – ludzi wierzących post

   nie obowiązuje.

4.3 Maja o godzinie 19,00 w parafia św. Kazimierza – zaprasza na spotkanie

   chętnych  do  prowadzenia  nowej ewangelizacji. W czasie tych spotkań

   ks. Adam będzie przygotowywał ewangelizację publiczną na dzień 4 lipca –

   czyli dzień  rozpoczęcia „Lata z Chrystusem na Mazurach”. Spotkanie

   informacyjne  jutro o godzinie 19,00- w parafii św. Kazimierza.

5.Jutro – w poniedziałek na godzinę 18,00 zapraszamy Grupę Modlitewną Ojca

   Pio i na spotkanie formacyjne. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębić

   swoją duchowość przez wstawiennictwo wielkiego świętego i stygmatyka

   naszych czasów – Ojca Pio.

6.We wtorek w naszej parafii o godzinie 20,00 spotkanie i msza święta w

   intencji mężczyzn.

7.Dziś zbieramy ofiary do puszki na działalność Akcji Katolickiej przy naszej

   parafii. Kto chce wesprzeć działania Akcji katolickiej – może złożyć ofiarę do

   puszki wystawionej w tyle kościoła.

8.W dalszym ciągu  przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę trasą Kowno ,Nowa

   Wilejka, Wilno, Troki. Przede wszystkim na spotkanie z MB w Ostrej 

   Bramie”. Szczególnie do udziału zachęcamy należących do Żywych

   Różańców, Nieustannej Nowenny, Akcji Katolickiej, katechetów

   świeckich, chór parafialny „Święta Cecylia”, członków Rady Parafialnej.

   Pielgrzymka odbędzie się27 i 28 maja. Szczegółowe informacje na tablicy

   ogłoszeń.

7.Dziękujemy ofiarodawcom na potrzeby parafii:

   Sielewicz Honoracie i Czesławowi ze Spytkowa

   Zofi i Stefanowi Butkiewicz z Mickiewicza

   Marii Kaczmar z Kopernika

   Emilii i Markowi Pajączkowskim

   Bożenie Bień z Nowowiejskiej

Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

8.W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć:

   Rogisz Tomasz i Makowska Małgorzata = obydwoje z par.tutejszej

  Wieliczko Grzegorz – kaw. z par.tutejszej

  Chmielewska Sylwia – panna z Sejn

  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami w

  sumieniu jest zobowiązany o tym powiadomić.

9. Zapraszamy Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży i wszystkich chętnych na spotkanie formacyjne do Sanktuarium św. Brunona w najbliższy czwartek 30 kwietnia. Spotkanie rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godz. 18:00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ

WIELKANOCNĄ 19 kwietnia 2015r

1.W dniach 12-14 czerwca odbędzie się w Warszawie IV Kongres Misyjny.

Odpowiedzialnym za dzieła misyjne w Polsce jest nasz Biskup J. Mazur,

który prosi, aby na Kongres udała się delegacja dzieci[ z rodzicami],

młodzieży i dorosłych, a także katecheci świeccy. Parafie giżyckie

organizują autokarowy wyjazd do Warszawy na sobotę 13 czerwca. Program

dnia kongresu to ciekawe spotkania misyjne z ludźmi różnych kontynentów

oraz inne interesujące punkty związane z misjami. Zapisy na wyjazd

przyjmują giżyckie parafie do 15 maja. Szczegółowy program wywieszono na

tablicy ogłoszeń. Orientacyjny koszt na przejazd autokarem wraz z

ubezpieczeniem to ok.70 złotych.

2.Proszono aby ogłosić: Grupa Odnowy w Duchy Świętym przy parafii św.

Anny w Giżycku serdecznie zaprasza w dniach 14-16 maja na pielgrzymkę do

Częstochowy. W planie pielgrzymki są = znana miejscowość Obory,

Licheń, Gidle oraz czuwanie na Jasnej Górze. Szczegółowy program znajduje

się na tablicy ogłoszeń.

3.W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące

osoby: Krzysztof Puzyr i Małgorzata Gagajek- obydwoje z Giżycka;

Zaremba Urszula – panna z par. tutejszej oraz Judycki Maciej kaw. z par.

Kozłowo; Wiesław Baran i Monika Ledworz –obydwoje z parafii tutejszej;

Rogisz Tomasz i Małgorzata Makowska – obydwoje z par. tutejszej.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami w

sumieniu jest o tym powiadomić kancelarię parafialną.

4.Dziekujemy ofiarodawcom na potrzeby parafii: Halinie Lesisz z Koszarowej;

rodzinie Śliwowskich z Warszawskiej oraz Koszkuć Eugeni. Ofiarodawcom

składamy serdeczne Bóg zapłać!

5.Informujemy parafian, że od dłuższego czasu przedsionek kościoła był

demolowany w ciągu dnia przez margines społeczny. Sprzed roku pamiętamy

zniszczenie w przedsionku szyby pancernej, a także skarbonek. Ostatnio w

piątek przed niedzielą palmową – w przedsionku miało miejsce zdarzenie o

którym po prostu wstyd mówić. Przedsionek kościoła ma służyć wiernym –

aby w ciągu dnia mogli przyjść na prywatną modlitwę. Aby stworzyć te

warunki od piątku tego tygodnia – teren przedsionka jest monitorowany przez

kamerę i przez 24 godziny to co się tam dzieje jest nagrywane .Jest także kilka

innych kamer. W związku z tym ,że w ostatnim tygodniu sprzed plebani, w

ciągu dnia w przeciągu 30 minut została skradziona drabina aluminiowa –

przybędzie jeszcze jedna kamera, która będzie monitorowała ogród przed

plebanią oraz główne wejście do budynku plebanii. Po prostu zaistniała taka

konieczność. Dziękujemy rodzinom Rubackich ze Spytkowa, a także rodzinie

Rafałków ze Spytkowa – za inicjatywę i pokrycie kosztów instalacji

monitoringu.

6.W dniach 27 i 28 maja jest organizowana pielgrzymka na Litwę. Trasa

pielgrzymki to :Kowno, Nowa Wilejka, Ostra Brama, zwiedzanie Wilna, w tym

Domu Siostry Faustyny oraz wszystkich innych najbardziej znanych miejsc w

Wilnie. W drodze powrotnej także zwiedzanie Trok. Nocleg w Domu

Pielgrzyma w nowej Wilejce. Zachęcamy do udziału. Uważam ,że jest to okazja.

Koszt pielgrzymki to 140 złotych oraz 20Euro.W tym koszcie znajduje się

opłata za przejazd, obiadokolacja i śniadanie oraz nocleg w Domu Pielgrzyma.

Zapisy chętnych w giżyckich parafiach do końca kwietnia. W naszej parafii

zapisy przyjmujemy także po mszach świętych w niedziele i w dni powszednie.

7.Akcja Katolicka naszej parafii dziękuje za składanie medalików i różańców,

które są przekazywane do krajów misyjnych .Ostatnio przyszło podziękowanie

dla Akcji Katolickiej naszej parafii za przekazanie 50 medalików dla dzieci z

Kamerunu. W podziękowaniu z Kamerunu między innymi czytamy: ”Niech

dobry Bóg będzie sam nagrodą za Państwa za otwarte i hojne serca”.

Wszystkim prafianom i gościom życzymy Błogosławionych Świąt Wilekiejnocy. 

Niech Zmartwychwstały Chrystus, leczy nasze rany spowodowane grzechem, aby uleczone Jego mocą przemieniały nas i czas tych przeżywanych świąt. Radośći z zwycięstwa na śmiercią, grzechem życzą duszpastrze posługujący przy parafii św. Brunona w Giżycku.

  

II niedziela Wielkanocna  (Niedziela Miłosierdzia)

12 kwietnia 2015r.

 1. W poniedziałek na godzinę 17.30 Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu i Mszę św.
 2. Jak co wtorek zapraszamy mężczyzn na godzinę 20.00 na modlitwę w gronie męskim „15 minut dla Boga” na modlitwę za nasze rodziny, najbliższych.
 3. W środę zapraszamy rodziców (najlepiej mama i tatę razem) dzieci, które rok temu przyjęły po raz pierwszy sakrament Eucharystii. Po Mszy św na spotkanie w Sali przy parafialnej.
 4. W czwartek po Mszy św. Wieczornej zapraszamy młodzież, która chce jeszcze bardziej rozwinąć swoją wiarę, młodzież, która może trochę się pogubiła w życiu, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące życia. Na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 5. Zapowiedzi przed ślubne:  

Związek małżeński pragną zawszeć:

 1.  Krzysztof Puzyr – kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Gagajek – panna z par. św. Maksymiliana w Giżycku
 2. Maciej Judycki – kawaler z par Kozłowo i Urszula Zaremba – panna z par. tutejszej
 3. Wiesław Baran – kawaler i Monika Ledworz – panna oboje z par. tutejszej 

Ogłoszenia Wielkanocne 5 kwietnia 2015

1. Porządek Mszy św: niedziela wielkanocna: 6.00 Msza św rezurekcyjna, 9.30, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00

2 . Drugi dzień świąt wielkiejnocy porządek Mszy św. 6.30, 8.00, 9.30, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00 

NIEDZIELA  PALMOWA 27 marca  2015 r.


1. W parafii odbyły się rekolekcje Wielkiego Postu. Dziękujemy za udział w rekolekcjach, za udział w Drodze Krzyżowej, za skorzystanie z sakramentu pokuty. Dziękujemy także za pomoc w rekolekcjach, paniom za ciasto.

2.W Wielki Czwartek przypada 10 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II.Z tej okazji w Wielki Czwartek  od godz.20,50 na Placu Piłsudskiego odbędzie się modlitewne czuwanie, które zakończy się o 21,37 kiedy święty papież odszedł do Domu Ojca. Serdecznie zapraszamy.

3.Przypominamy,że jak zwykle – w pierwszą środę miesiąca, czyli 1 kwietnia odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja o godzinie 16,00.Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4.Chorzy ,którzy byli odwiedzani w domach z racji pierwszych piątków miesiąca- zostaną odwiedzeni w najbliższy Wielki Piątek.

4.Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna do wtorku włącznie.

5.Przypominamy,że w środy od godziny 17,30 do 17,30 w sali za kościołem przyjmuje  znająca się na prawie podatkowym osoba, która pomoże wypełnić dokument z 1% podatku na cele charytatywne.

6.Dziękujemy kierownictwu sklepu Biedronka przy Kolejowej i przy Placu Targowym , a także katechetom naszej parafii za przeprowadzoną zbiórkę żywności w dniach 13 i 14 marca. Dziękujemy także parafianom  za dary żywnościowe z przeznaczeniem dla biednych  - złożone do kosza w kościele. Dary te będą rozdawane najbardziej biednym w poniedziałek od    godziny 10,00 do 11,00.

7.Nasza Akcja Katolicka organizuje zbiórkę różańców, które można składać do specjalnej skrzynki wystawionej w tyle kościoła. Różańce te Akcja Katolicka przekazuje nieraz bardzo daleko do krajów misyjnych. Również Akcja Katolicka w Wielką Sobotę w godzinach od 9,00 do 11,00 będzie  Rozprowadzała przed kościołem zieleninę przez siebie wychodowaną do przystrajania koszyczków i stołów świątecznych. Ofiary  zebrane  - Akcja Katolicka przeznaczy na cele charytatywne.

8.W tyle kościoła – tam gdzie zawsze jest wyłożony nowy numer gazety diecezjalnej.

9.Do wystawionej  w tyle kościoła skarbonki – można składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 10.Dziękujemy ofiarodawcom na potrzeby parafii: Mariannie Kawa z Kętrzyńskiego;Leokadi Bojarskiej z Warszawskiej; Romualdowi i Renacie Andrzejewskim z Kolejowej; Michna Janinie z Nowowiejskiej;Glinka  Władysławowi z Mickiewicza. Ofiarodawcom – składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.W Niedzielę Palmową rozpoczyna się Okres Wielkiego Tygodnia z Triduum Paschalnym. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty  będzie się rozpoczynała o godzinie 18,00.Adoracje będą trwały do godziny 22,00, a z rana rozpoczynały się o godzinie 8,00.W Wielki Czwartek nie ma mszy świętych z rana. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godziny 9,00 co godzinę – do godziny 16,00. Poświęcenie pokarmów w Spytkowie o  godzinie 11,00, a w DPS o 10,30.W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o godzinie 6,00 rano. W Niedzielę Zmartwychwstania  nie będzie mszy świętej o godzinie 8,00, pozostałe msze święte w czasie świąt – jak w każdą niedzielę.

Jeżeli będzie taka potrzeba:

Dziś w niedzielę palmową nie jesteśmy w stanie wszystkich wyspowiadać.

Jak wiadomo w środę zakończy się rekolekcje, gdzie we wtorek i w środę spowiadało po siedmiu kapłanów. W dzisiejszą niedzielę ks. Adam odbrabia – jednego z nich.
Jutro od 17,30 – stwarzamy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 22marzec 2015r.

1.Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje, które mają nas dobrze przygotować do świąt Wielkanocy. Przypominamy, że dniami spowiedzi będą  wtorek i środa. Natomiast jutro w poniedziałek po wieczornej mszy świętej zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Udział w Drodze Krzyżowej zapowiedzieli także samorządowcy Miasta Giżycka. Dziś i jutro w dalszym ciągu można zgłaszać chorych, których odwiedzimy we wtorek.

Dokładny plan rekolekcji: PLAN REKOLEKCJI.

 2.Caritas Diecezjalny w dalszym ciągu rozprowadza świąteczne świece paschałki, które można nabyć wychodząc z kościoła albo w zakrystii.

 3.W tyle kościoła jest wystawiona skarbonka do której można składać ofiary do

Grobu Pańskiego.

 4.Serdecznie dziękujemy paniom za sobotnią pomoc w przygotowaniu kościoła do rekolekcji.

5. Z racji odbywających się w parafii rekolekcji- kancelaria parafialna do środy włącznie będzie nieczynna

6.W najbliższy piątek Drodze Krzyżowej będą przewodniczyć panie z Żywych

Różańców i  Nieustannej Nowenny.

7.Obok ołtarza MBNP stoi kosz – do którego można składać dary żywnościowe – jako pomoc dla ludzi ubogich.

8. W naszej parafii we wtorek o godzinie 20.00 odbywa się modlitwa mężczyzn „15 minut dla Boga”. Wraz z mężczyznami modlimy się w intencji rodziny oraz nawrócenia najbliższych. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2015

 1. Za tydzień w V niedziele Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje, które przeprowadzi kapłan z naszej diecezji na co dzień pracujący w Odessie. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Będą one trwały do środy włącznie. W czasie rekolekcji 23 marca w poniedziałek – po wieczornej Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Już dzisiaj można zgłaszać chorych, którzy zostaną odwiedzeni we wtorek 24 marca. Także bardzo prosimy aby udział w rekolekcjach nie ograniczała się tylko do wyspowiadania się w pierwszy dzień rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana w trzeci i czwarty dzień czyli we wtorek i środę. PLAN REKOLEKCJI 
 2. Caritas diecezjalny w dalszym ciągu rozprowadza świąteczne świece – paschałki, które można nabyć wychodząc z kościoła.
 3. W tyle kościoła jest wystawiona puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Szkoła Podstawowa w Spytkowie ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci w wieku 3, 4, 5 lat do przedszkola „Smyk”, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zapraszamy również na dni otwarte szkoły 18 marca. Wszelkie dodatkowe informacje na tablicy ogłoszeń. 
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii św. Brunona oraz Hufiec ZHP Giżycko zapraszają na wystawę o obronie życia poczętego. Wystawa będzie dostępna w harcówce giżyckich harcerzy w budynku przedszkola „Bajka” przy ulicy Wodociągowej 15 do końca marca we wtorki i czwartki w godzinach od 15.30 do 17.00. Zapraszamy serdecznie.
 6. W naszej parafii we wtorek o godzinie 20.00 odbywa się modlitwa mężczyzn „15 minut dla Boga”. Wraz z mężczyznami modlimy się w intencji rodziny oraz nawrócenia najbliższych. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.
 7. Dziękujemy ofiarodawcom na potrzeby parafii: Kupińskiej Wacławie z Koszarowej; rodzinie Caban z Kętrzyńskiego; Jurgielewicz Wandzie z Placu Grunwaldzkiego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 8. Zachęcamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej, również są tam zamieszczane ogłoszenia adres strony: brunongizycko.pl

III Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2015r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w niedziele na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 17.30, a w piątek na Drogę Krzyżową o godz.17.30. Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży w czwartki 17.30.
 1. Jutro w poniedziałek godz 17.00 spotkanie formacyjne Grupę Modlitewną św. Ojca Pio.
 1. Przypominamy, że w środy od godz. 16.30 do 17.30 można skorzystać z pomocy specjalisty z rozliczeniami Pit-u.
 1. Przypominamy także, że prawnik w ramach działalności Akcji Katolickiej – udziela darmowych porad prawnych w ostatnią sobotę miesiąca tj. 28 marca od godz 11.00
 1. Prezes Akcji Katolickiej – zaprasza na spotkanie wszystkich członków i chętnych w najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej. Spotkanie odbędzie się w Sali Spotkań – obok Kościoła.
 1. W sobotę 14 marca o godz 16.00 w Sali spotkań Rady Parafialnej. Obecność członków obowiązkowa.
 1. W tyle kościoła wyłożona jest gazeta diecezjalna „Martyria”
 1. Caritas parafialny rozprowadza świece wielkanocne. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznacza na pomoc dzieciom. Świece można nabyć wychodząc z kościoła.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą trwały cztery dni. Rozpoczną się w V niedziele Wielkiego Postu czyli 22 marca.

10. Jak w każdą 2 sobotę miesiąca to jest 14 marca o godz 17.45 modlimy się wspólnie na Koronce do Ducha świętego, a o godz 18.00 sprawowana jest Msza św w intencji członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.

 1. Dzisiaj w Dzień Kobiet życzymy wszystkim Paniom Bożego błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne siły, cierpliwości i potrzebnych łask.

Porządek Mszy świętych

W niedziele i święta:
 • 630,
 • 800,
 • 93o i z udziałem młodzieży
 • 1030,
 • 12.00 - z udziałem dzieci,
 • 13.00
 • 18.00

w dni powszednie:

 • 6.30,
 • 7.00,
 • 18.00

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Czynna od poniedziałku do piątku

w godz. od 1630 do 1730

Oprócz pierwszych piątków miesiąca i świąt kościelnych.

W soboty i niedziele kancelaria jest nieczynna.

Kontakt

Parafia rzymsko-katolicka

św. Brunona

Biskupa i Męczennika

ul. Pionierska 14

11 - 500 Giżycko

tel.874283557,

mail: swiety_brunon@poczta.onet.pl