Żyj JEZUSEM - EWANGELIĄ
ćWIARA - męska Modlitwa
Kościół
Wzgórze Brunona
Parafie św. Brunona i św. Kazimierza
Uroczystości milenijne 2010

spiew

 

Zespół młodzieżowy "Betania" działający przy naszej parafii śpiwa podczas Mszy świętej o godzinie 9.30 i w czwartek o godz. 18.00. 

 

Osoby, które chciałby śpiewając w zespole rozwijać sie wokalnie i grając na instrunemtach muzycznych na chwałę Pana zapraszamy na próby, które odbywają się w niedziele o 8.15 i czwartek o godz 17.00 lub można bezpośrednio skontaktować sie z panem Andrzejem Gasiulem.

 

gitaraBetania to zespół młodzieżowy działający od 1997 r. przy Sanktuarium św. Brunona w Giżycku, którego opiekunem jest ks. Prałat, proboszcz Zdzisław Mazur. Nazwa zespołu nawiązuje do Ewangelii św, Jana i historii Giżycka. Św. Jan w rozdziale 11 opisuje miejscowość Betanię, w której mieszkał Lazarz z siostrami Marią i Martą, Zaś w Giżycku przed II wojną światową diakonisse ewangelickie prowadziły szpital miejski "Betanię".

Już sama nazwa diakonisse wskazuje na główny cel istnienia zespołu, niesienie dobrej nowiny i pomocy drugiemu człowiekowi.
Ja - jako kierownik - jestem szczególnie związany z zespołem, bo historia zespołu jest częścią historii mojego życia. Rozpocząłem grę w dwuosobowym składzie w kościele Św. Brunona za namową ks. Wiesława Śliwczyńskiego. Po jakimś czasie zespół zaczął się rozwijać. Zaangażowałem się całym sercem i każdą wolną chwilę do dziś poświęcam mojej pasji. To właśnie w muzyce odnajduję ukojenie, spokój i z niej czerpię radość życia. Ale trwanie w zespole to nie tylko muzyka. To także spotkania z ludźmi. Ktoś kiedyś powiedział, że Boży zegar chodzi punktualnie. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno na rozmowy, spotkania. Taką chwilą było spotkanie z ks. Romanem Szewczykiem. Był on dla mnie osobą, która ukształtowała mnie duchowo, dzięi której nauczyłem się dostrzegać dobro i miłość w drugim człowieku.
Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać. Po krótkiej przerwie za namową ks. Dariusza Drężka powróciłem do zespołu. Było to dla mnie nowe wyzwanie. Nowi, młodzi nieznani uczniowie szkół średnich, którzy chceili śpiewać. I tak oto powstał zespół Betania. Pamiętam jeszcze jeden szczególny dla mnie dzień, kiedy ks. Zdzisław mazur powierzył mi kierowanie zespołem.
Ksiądz Proboszcz Zdzisław Mazur stwarza warunki, żeby zespół mógł się rozwijać i funkcjonować na wysokim poziomie. Dba również o integrację młodzieży należącej do zespołu, troszczy się o formację duchową. Dla naszych potrzeb po przeróbce oddano do użytku część piwnicy pod plebanią. tam teraz jest nasz drugi dom.
Dzisiaj jako kierownik zespołu mogę powiedzieć, że zespół wciąż odradza się na nowo, zmienia się skład zespołu. Przychodzi młodzież z różnych szkół, środowisk o zróżnicowanym poziomie umuzykalnienia. Pozostają w zespole ci, którzy poświęcają swój czas na mozolną pracę, ciągłe próby. Po kilku latach, wraz z wyjazdem na studia, odchodzą, by powrócić kiedy tylko nadarzy się okazja ... kolejna próba, msza czy występ. I to jest najwspanialsze i widać, że ludzie ci naprawdę pokochali ten fragment życia. Są również osoby, które pracują i pozostały w zespole profesjonalnie wypełniając swe zadania.
Najważniejsze jest to, że nie istniejemy sami dla siebie. Gramy na mszach młodzieżowych naszej parafii, co roku jesteśmy obecni w różnych szkołach na spotkaniach wigilijnych, w Domu Opieki Społecznej, w innych parafiach. Jesteśmy tam, gdzie czujemy się potrzebni.
Mieliśmy przyjemność wystąpić w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku, uczestniczymy w wielu koncertach, festiwalach i trudno zliczyć by wszystkie,. ale wspomnę ostatnie zakończene sukcesem. W 2002 roku na VI Festiwalu Piosenki Religijnej "Salwator" w Węgorzewie na 35 zespołów z całej Polski Zespół "Betania" zajął I miejsce. W 2004 roku na V Ekumenicznym Przeglądzie Muzyki Religijnej w kategorii Zespołów Wokalno-Instrumentalnych zajęliśmy również I miejsce.

To dla nas ogromne sukcesy, ale najważniejsze, że zgodnie z przesłąniem zawartym w samej nazwie zespołu możemy w duchu tradycji chrześcijańskiej służyć Bogu i nieść dobrą nowinę ludziom.

Andrzej Gasiul

 

 

FOTORELACJA Z KONCERTU KOLĘD - A.D. 2020

 

 

Porządek Mszy świętych

Porządek Mszy świętych (od 30 sierpnia 2020 r.)

W niedziele i święta:

 • 630
 • 800
 • 93o - z udziałem młodzieży
 • 1100 - suma
 • 1230 - z udziałem dzieci,
 • 1800

w dni powszednie:

 • 630
 • 1500 – w czwartki od niedzieli miłosierdzia do adwentu
 • 1800

w święta tzw. nienakazane:

 • 630
 • 1000
 • 1800

Godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Czynna od poniedziałku do piątku

w godz. od 1630 do 1730

Oprócz pierwszych piątków miesiąca i świąt kościelnych.

W soboty i niedziele kancelaria jest nieczynna.

Kontakt

Parafia rzymsko-katolicka

św. Brunona

Biskupa i Męczennika

ul. Pionierska 14

11 - 500 Giżycko

Ksiądz Zbigniew Chmielewski

tel.: 531 533 685